Úvod

2. října 2011 v 21:01
Právě jste vstoupili na dřívě prašnou, nyní vydlažděnou cestu, vedoucí k bráně patřící univerzitě Tilenderre. Jakmile se k ní dostatečně přiblížíte, začnete rozpoznávat obrysy čtyř vlků, jak klidně hledí na každého procházejícího, a nikdy se nepohnou ... Podle dávných povídek to jsou první nositelé živlů. Oni brání univerzitu před vším zlým a nenechají dovnitř proniknout jakéhokoliv nepozvaného člověka. Některým studentům (dokonce i pár profesorům) trochu nahánějí hrůzu a drží se od nich dál.

  • Náčrty na původní univerzitu zde byly roku 1645n.l. ženou jménem Anastaza. Lidé si o ní povídali, že je čarodějnice a kdykoliv prošla vesnicí, všichni se schovávali do svých domů, schovávali před ní své děti a všude ji pomlouvali. Ženu to velice mrzelo a tak se začínala uzavírat sama do sebe a svých zvířat, mezi které mimochodem patřili 4 vlci, kteří byli později zaznamenáni i na bráně univerzity. Samotná Anastaza milovala přírodu a dokázala vykouzlit krásné kvíti a zelenou trávu, tam kde je jen suchý plevel a samá hlína. Její vlci, také nebyli jen tak obyčejní. Jednomu se v očích blýskaly plameny, druhému z kožichu neustále odkapávaly kapky vody, třetí měl křídla a čtvrtý podobně jako Anastaza mohl ovládat přírodu. Bohužel tehdy ji lidi považovali za zlou čarodějnici a její vlky stejně tak. Tehdy se rozhodla zhotovit určitý plán na budovu, kde by mohli všichni co ovládají stejnou moc jako ona volně používat dílu živlů, aniž by je kvůli tomu kdokoliv odsuzoval a místo, kde by se mohli dokoncer i volně pohybovat vlci, aniž by se je lidé snažili zabít a upéct si je. Pracovala na tom projektu několik dní i nocí, až nakonec zhotovila kompletní plán budovy...
  • O sto let později, tedy roku 1745n.l. našel muž jménem Josef Jasfan, kterému se již dlouho zdálo, že v něm něco roste a když si přečetl to, co psala ve svých spisích Anastaza, zjistil že nejspíš ovládá živel vody. Jelikož byl vysoce postavený člověk, nemusel se bát, že by ho začali odsuzovat stejně jako Anastazu, navíc už byla mírumilovější doba. Když to veřejně vyhlásil, přihlásilo se k němu mnoho dalších ljdí co také ovládají některý ze živlů.. Nakonec společně zbudovali to, co předtím navrhla Anastaza..
  • Mnoho let se tam sjížděli různí lidé, co nějakým způspobem zjistili, že dokáží ovládat nějaký živel a postupně se z nich stala vysoce uzavřená společnost, která nekomunikovala s nikým pod svou úroveň (tedy s ký,mkoliv kdo neovládá živel) a mnoho lidí už k sobě nepřijali, jelikož si nebyli naprosto jistí co vlastně ovládají.. Tehdy začali umírat první lidé, kteří se nedokázali naučit ovládat svůj živel a postupem času zemřeli. Nikdo tomu moc nevěnoval pozornost a všichni si dále žili jako ti vyvolení a ti porřadní.
  • A nakonec v roce 1879n.l. když už byl počet umírajících velmi vysoký se konečně odhodlala vystoupit žena jménem Clarisa Theorov a začala prosazovat názor, že tato budova by neměla být dále využívána k tak snobvskému účelu, nýbrž k tomu, že starší a zkušenější nositelé živlů budou předávat své vědomosti mladším a tak vznikly první teorie na univerzitu..
  • Roku 1881n.l. se rozhodli tento nápad přijmout a celá budova se kompletně rozšířila, zvětšily se možnosti na společenský život a tak vznikla první univerzita......
  • A nyní k roku 2011 - přítomnosti .. Před 5 lety, ale byla uzavřena z důvodů, že u byla stará a hrozilo že se může co chvíli zbortit. Celých 5 let trvalo, dokonalá přestavba celé univerzity a vylepšení jejího okolí. Nyní se otevírá znovu a s tím hodlá přivítat i plno nových tváří a pravidel.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama