Získávání hodnocení

4. října 2011 v 17:32

Úkoly

Profesoři vám v každé hodině zadají nějaký domácí úkol, ať už to máte vyhledat na internetu, nebo vymyslet dle vlastní fantazie, to je pouze na profesorech. Rozhodně by se ale ten úkol měl něčím navazovat na výklad v hodině. Například, že kdyby byl výklad o žralocích, nemohl by být potom domácí úkol o růžích .. Dále se snažte úkoly udělat co nejlepší a nejoriginálnější, protože za ně dostáváte známky a body.
  • Každý úkol pošlete do určeného data, které určí profesor
  • Úkoly rozhodně od nikoho neopisujte, my bychom to stejně poznali
  • Snažte se co nejvíce dodržovat zadání úkolu a nijak z něj nevybočovat
Úkoly se budou posílat na email (viz obrázek)
Obrázky přikládejte k emailu, text ve Wordu, nebo jiných programech nepřijímáme a máte automaticky za 5! Musí být v emailu za Obsahem úkolu.

Testy

Na akademii stejně jako na každé jiné škole se budou psát testy. Je na profesorovi, kdy si jaký test napíšete, ale zpravidla musí být na každé téma napsán alespoň jeden test. Každý profesor je povinnen oznámit alespoň jednu hodinu předem, že se bude psát test, aby se studenti mohli na test připravit.
  • Na vyplnění a odeslání testu budete mít většinou jen 1 den (přijímají se i vyjímky)
  • Testy rozhodně od nikoho neopisujte, my bychom to stejně poznali
  • Nezapomínejte, že čím delší a propracovanější odpovědi budou, tím lepší hodnocení
Vyplněné testy budete psát do komentářů k článku v kterém naleznete i otázky (viz obrázek)

Ústní zkoušení

Na Akademii, kromě testů probíhá i ústní zkoušení. Každý žák je zkoušen jednou nebo dvakrát za pololetí, ovšem může být i víckrát. Na ústní zkoušení profesoři upozorňovat nemusí, ale taky mohou, to je jen na nich.. Ale žáci by se měli připravit, že profesorové mohou zkoušet třeba každou hodinu. Proto by se žáci měli vždy pilně připravit, jelikož z ústního zkoušení dostávají známky a taky body.
  • Snažte se odpovídat na otázky profesora co nejkratší a nejstručnější formou
  • Pokud si necháte napovědět od spolužáků, zhorší se vaše hodnocení
Ústní zkoušení bude probíhat přímo v hodině a budete psát normální formou, jako kdybyste například zrovna seděli v lavici.

Pololetní práce

Na naší akademii se také v každém pololetí píšou pololetní práce ze všech předmětů. Profesoři jsou povinni Vás na ně upozornit třeba týden předem. Hodnocení z těchto prací má ve všech známkách velkou roli, a nikdy by to nemělo být horší nebo lepší známka než o 2 stupně, jakou máte normálně. Například, když vám vychází na vysvědčení 2, nemůžete napsat písemku na 5 .. No, můžete, ale správně byste neměli. Na pololetní práce se rozhodně vyplatí učit, jelikož tato známka může s výslednou známkou hodně zamávat.
  • Snažte se každou odpověď extrémně propracovat a na nic nezapomínejte
  • Při pololetních pracích rozhodně neopisujte, my bychom to stejně poznali
Pololetní práce píšete do komentářů, mezitím co probíhá vyučování, přesto ale pište co děláte i do učebny! Třeba, že jste si potřebovali nutně odskočit, nebo pozdravit kamaráda.

Do komentářů posílejte test touto formou:
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama